Освітяни громади визначають пріоритети на новий навчальний рік

Дата: 30.08.2019 15:25

29 серпні 2019 року відбувся серпневий педагогічний форум Узинської ОТГ «Від визначення завдань – до їх реалізації: ключові орієнтири розвитку системи освіти Узинської ОТГ». На початку заходу учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Для обговорення здобутків та проблем, які існують в освіті громади, проведено брифінг за участю

• Узинського міського голови Віталія Юрійовича Гринчука;
  • начальника гуманітарного відділу Юрія Валентиновича Мар’яновського;
  • директора навчально-виховного комплексу «Узинська гімназія» Тетяни Віталіївни Щербань;
  • вчителя біології Іванівського навчально-виховного комплексу Король Оксани Петрівни ;
  • вчителя початкових класів Узинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Поліщук Наталії Андріївни;
  • вихователя закладу дошкільної освіти «Зіронька» Розори Оксани Іванівни.

У своїх виступах учасники брифінгу поділилися своїм баченням ролі педагога як організатора навчання, друга дітей, тонкого психолога, який розуміє їхню душу та вікові особливості. Було висловлено занепокоєння тим, що молодь не хоче йти працювати до закладів освіти.

Начальник відділу освіти зупинився на основних досягненнях системи освіти ОТГ, зокрема, відкритті додаткових місць у садочку «Ведмежатко», встановленні спортивних майданчиків, ремонті приміщень, придбанні  обладнання та меблів для школярів. У його виступі підкреслювалося, що заклади освіти і педагоги отримали автономію, яка надала широкі права керівникам закладів та вчителям, але й підвищила відповідальність за якість навчання і виховання.

Узинський міський голова В.Ю.Гринчук у своєму зверненні до педагогів підкреслив, що в ОТГ і надалі питання освіти будуть пріоритетними, зокрема буде створюватися Центр національно-патріотичного виховання, продовжиться оснащення кожного закладу освіти спортивно-ігровими майданчиками, семеро учнів почнуть отримувати стипендії Узинського міського голови вже  з вересня 2019 року, а передбачається, що стипендії отримуватимуть і найбільш результативні педагоги.

Обговорення питань розвитку освіти продовжилося під час дискусійних майданчиків, які відбулися на базі навчально-виховного комплексу «Узинська гімназія». Для проведення занять була запрошена Л.В. Кабан, вчений секретар Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, директори та досвідчені педагоги закладів освіти громади.

Усі учасники форуму отримали заряд енергії, щоб за декілька днів прийти до дітей із чудовим настроєм, новими ідеями та бажанням змінити життя на краще.