Знову Сказ!

Дата: 17.03.2020 10:44

Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, про підтвердження діагнозу на сказ у безпритульного пса, що покусав мешканця с. Мазепинці, Білоцерківського району.

З метою профілактики виникнення сказу необхідно:

• Уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям про небезпеку таких контактів;
  • Потрібно своєчасно робити щеплення домашнім тваринам;
  • Якщо Вас вкусила відома домашня тварина, для встановлення за нею ветеринарного спостереження, необхідно з`ясувати прізвище та адресу власника тварини;
  • Якщо покусала або обслинила підозріла (невідома) тварина чи дика тварина, потрібно промити місце укусу струменем теплої води з милом, а потім краї рани обробити 70% розчином спирту або 5% спиртовим розчином йоду, накласти асептичну пов`язку та якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного лікування  за затвердженою схемою. Вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків, і є ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення.

Під час проведення антирабічного лікування дуже важливо дотримуватись встановленого лікарем режиму, а саме не можна переохолоджуватись, перегріватись, фізично перевтомлюватись, вживати спиртні напої.

Пам`ятайте! Якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже неможливо.

Єдиний спосіб порятунку – своєчасна вакцинація, яка захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя.

Пам’ятайте: У разі виявлення тварин з підозрілою та не характерною поведінкою, необхідно негайно повідомити Білоцерківську міську державну лікарню ветеринарної медицини (адр.: м. Біла Церква, вул. Товарна, 27, тел. (04563) 6-10-23, 6-52-05).

Не нехтуйте свої здоров’ям! Вбережіть себе і своїх домашніх улюбленців від сказу!

Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Київській області