205 років від дня народження Тараса Шевченка

Дата: 07.03.2019 08:57

"Святкуємо щороку.

Спливає час. Нестримний час.

"Реве та стогне Дніпр  широкий",

І світ ясніє кароокий.

І ПОМІЖ НАС... ІДЕ... ТАРАС".

Андрій Гудима

Він був сином мужика  і став володарем у царстві Духу, Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи для України. Для волі України він зробив більше, ніж десять переможних армій. Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі на іржу, його любов до людей на ненависть і погорду...

Ці слова про нього, про Тараса Шевченка. Ім'я Тараса Шевченка відоме  в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори  перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар Києва носять ім'я видатного сина українського народу.

Цього року виповнюється 205 років від дня його народження. Книжкові виставки, бібліографічні огляди літератури, викладки-перегляди, історичні портрети представили для своїх користувачів бібліотеки Узинської громади. В Узинській бібліотеці для дорослих в читальній залі оформлено викладку літератури та ілюстрацій "Тарас Шевченко - провісник долі України", на якій представлені твори Т. Шевченка, репродукції його картин. Для користувачів в окремій теці зібрано журнально - газетні статті, ілюстрації до його творів, портрети Т. Шевченка різного періоду його життя, світлини з конкурсу читців - декламаторів "Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття".