Декларування

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», враховуючи Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», починаючи з 01.01.2017, декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ   осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

РОЗ'ЯСНЕННЯ ДЛЯ СУБ'ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ

- рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

- пам'ятка декларанту

- відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

-роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю

Персональна відповідальність суб'єкта декларування за порушення вимог фінансового контролю:

- за умисне неподання суб'єктом декларування е-декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 366-3 Кримінального кодексу України);

- за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Для інформації.

Встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання е-декларації має наслідком внесення за рішенням суду суб'єкта декларування до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.